ВМРО-ДПМНЕ Струга: Во холот на СОУ „Нико Нестор“ поставено албанско знаме од енормни размери

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струга испрати соопштение, во кое стои: „За жал, во текот на денешниот ден продолжува срамот кој што

повеќе...

Градоначалникот Стојаноски дел од училишниот весник на ОУ „Св.Климент Охридски“

Учениците од литературната  секција при ОУ „Св. Климент Охридски“ денеска беа во посета на општина Охрид и го интервјуираа градоначалникот

повеќе...

Одбележан јубилејот 75 години од формирањето на Првата Македонско – Kосовска бригада

Денес во село Сливово со положување на свежо цвеќе се одбележа јубилејот 75 години од формирањето на Првата Македонско –

повеќе...

Предавање „Нашата татковина Република Македонија“ за петоодделенците од ОУ „Григор Прличев“

Учениците од петтите одделенија при ОУ „Григор Прличев“ на 30.10.2018 (вторник), имаа можност да го слушнат предавањето на познатиот историчар

повеќе...

Основци од „Григор Прличев“ ја проследија претставата „Хокус покус, рециклирањето е во фокус“

На 29.10.2018. год (понеделник), учениците од одделенска настава при ОУ „Григор Прличев“ од Охрид имаа можност да ја проследат претставата

повеќе...