НФФ организира обуки со сточарите и ги информира за законските регулативи

Околу 100 сточари присуствуваа на работилниците организирани од НФФ со подршка на Шведскиот кооперативен центар We Effect, каде што беа

повеќе...

Општина Охрид донира опрема за Веслачката федерација на Македонија

Градоначалникот Јован Стојаноски и претседателот на Веслачката федерација на Македонија Здравко Голабоски, денес потпишаа договор со кој, Општина Охрид  донира

повеќе...

Вонредното Генерално Собрание на ФФМ ќе се одржи на 9 декември во Охрид

На денешната седница во „Куќата на фудбалот“, Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука за одржување на вонредно

повеќе...

Халкбанк е нов официјален спонзор на Ракометната Федерација на Македонија

Денес, во присуство на медиумите, спортските новинари и претставници на Ракометната Федерација на Македонија, во просториите на Бизнис центарот на

повеќе...

НФФ: МЗШВ да го прифати барањето за воведување интервентна мерка за субвенционирање на извезеното индустриско јаболко

Националната федерација на фармери смета дека Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство треба да даде подршка на јаболкопроизводителите во делот

повеќе...

Најавено 32 издание на Охридскиот пливачки маратон

Денес во Охрид се одржа прес-конференција по повод утрешниот 32 Охридски пливачки маратон. „Од името на Пливачката федерација на Македонија,

повеќе...

Откажана вонредната изборна седница на ФФМ

Комисијата за жалби при Фудбалската федерација на Македонија постапувајќи по поднесените жалби по одлуки на Комисијата за извори и верификација

повеќе...

МКФ: Клубовите кои ќе се натпреваруваат во Првата лига да ги исполнат обврските за котизација

Македонската кошаркарска федерација испрати известување до сите клубови кои идната сезона (2018/2019) ќе се натпреваруваат во машката сениорска конкуренција (Прва

повеќе...