ФФМ донираше фудбалски топки за зимски услови на екипите од 1 и 2 МФЛ

Фудбалската федерација на Македонија во изминатиот период им донираше фудбалска опрема и фудбалски топки на сениорските екипи во МФЛ, сите

повеќе...

Македонија и понатаму останува на 68 место на ФИФА рејтинг листата

И покрај тоа што немаше репрезентативни натпревари во изминатиот неполн месец, ФИФА сепак објави нова рејтинг листа. Македонија и понатаму

повеќе...

Беласица – Македонија ЃП и Академија Пандев – Победа се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

Вчера во „Куќата на фудбалот“ беа извлечени двојките за полуфиналето од Купот на Македонија. Беласица – Македонија Ѓорче Петров и

повеќе...

Игор Ангеловски: Целта е да бидеме во конкуренција за висок пласман, целиот фокус најпрвин ќе биде на Летонија

По одредувањето на распоредот на натпревари за квалификациите за ЕП 2020 година, селекторот на репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски повтори

повеќе...

Македонија остана на 68 место на најновата ФИФА рејтинг листа

И покрај двете победи, против Лихтенштајн во гости со 2:0 и против Гибралтар на домашен терен со 4:0, Македонија остана

повеќе...