Ангеловски и Тричковски: Наша цел е победа на утрешниот натпревар

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски и репрезентативецот Иван Тричковски на прес – конференцијата во пресрет на утрешниот натпревар

повеќе...

Ангеловски и Николов: Против Израел одиме да се надигруваме и да победиме

Македонската А репрезентација денеска ги започнува подготовките за двата натпревари со Израел и Летонија на гостински терен. На првиот собир

повеќе...

ГФК Охрид Лихнидос ја елиминира Беласица од Купот на Македонија

ГФК Охрид Лихнидос денес на домашен терен, на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид, ја совлада екипата на Беласица во натпревар

повеќе...

Александар Трајковски потпиша за Мајорка

Александар Трајковски потпиша четиригодишен договор со Мајорка. 26-годишниот македонски репрезентативец по поминати 4 сезони во Италија во тимот на Палермо,

повеќе...