ФФМ донираше фудбалски топки за зимски услови на екипите од 1 и 2 МФЛ

Фудбалската федерација на Македонија во изминатиот период им донираше фудбалска опрема и фудбалски топки на сениорските екипи во МФЛ, сите

повеќе...

ФФМ со поддршка на УЕФА ќе изгради нови трибини на стадионите во Чаир и Охрид

Фудбалската федерација на Македонија со поддршка од УЕФА и програмата за развој, официјално доби дозвола за започнување на активности за

повеќе...

ФФМ ќе подели премија од 500.000 евра за првото место во групата од Лига на нации

Фудбалската федерација на Македонија ќе подели премија од 500 илјади евра како парична награда за фудбалерите и стручниот штаб за

повеќе...

Вонредното Генерално Собрание на ФФМ ќе се одржи на 9 декември во Охрид

На денешната седница во „Куќата на фудбалот“, Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука за одржување на вонредно

повеќе...

Ангеловски: Се надевам на нов успех. Мора да се однесуваме максимално одговорно

Селекторот на фудбалскате репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, на прес-конференцијата пред официјалниот тренинг на Македонија, а спроти натпреварот со Лихтенштајн во Лигата на

повеќе...

Откажана вонредната изборна седница на ФФМ

Комисијата за жалби при Фудбалската федерација на Македонија постапувајќи по поднесените жалби по одлуки на Комисијата за извори и верификација

повеќе...