Откажана вонредната изборна седница на ФФМ

Комисијата за жалби при Фудбалската федерација на Македонија постапувајќи по поднесените жалби по одлуки на Комисијата за извори и верификација

повеќе...

Започна новата сезона од првата МФЛ

Изминатиов викенд започна новата сезона 2018/2019 од Првата македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати: Работнички  3:4  Ренова Шкендија  2:2 

повеќе...

Добринко Илиевски е селектор на Македонија до 21 година, Горан Станковски на репрезентацијата до 19 години

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија одлучуваше за имињата на селекторите на македонската репрезентација до 21 и 19 години.

повеќе...

Илчо Ѓорѓиоски својот ангажман го продолжува во УЕФА

Досегашниот претседател на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски својот ангажман го продолжува во УЕФА „Не е едноставно во ваков

повеќе...

ФФМ ќе подели 350 илјади евра доколку Македонија го освои првото место во групата од Лигата на Нации

Најдобрата репрезентација на Македонија во септември го започнува квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство преку новото натпреварување на УЕФА,

повеќе...

Нови средства од УЕФА за фудбалска инфраструктура, финансиската контрола ја потврди добрата работа на ФФМ

Фудбалската федерација на Македонија ќе добие нови, вонредни средства од УЕФА во висина од еден милион евра за подобрување на

повеќе...

ФФМ донираше опрема, реквизити и фудбалски топки на 42 клубови од женската лига

Фудбалската федерација на Македонија во насока на развој на женскиот фудбал донесе низа одлуки кои имаат цел популаризација на женскиот

повеќе...