Честитка од градоначалникот Ногачески по повод Рамазан Бајрам

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески, упати честитка по повод Рамазан Бајрам. „На сите граѓани од исламска вероисповед Ви го

повеќе...

Честитка од градоначалникот Георгиески по повод Рамазан Бајрам

По повод големиот муслимански празник Рамазан Бајрам градоначалникот на Општина Охрид Константин Георгиески упати честитка до сите муслимански верници. „Почитувани

повеќе...

Честитка од градоначалникот Ногачески по повод Денот на сесловенските просветители Св.Кирил и Методиј

Градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески упати честитка по повод 24ти Мај, Денот на сесловенските просветители Св.Кирил и Методиј. „Македонија

повеќе...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители и учители

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува честитка по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители и учители, светите браќа

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид со честитка по повод 23 Мај – Националниот ден на Власите

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува искрени честитки до сите сограѓани и припадници на Влашката етничка заедница по повод 23 Мај –

повеќе...

Честитка од градоначалникот Георгиески по повод Денот на Власите

Градоначалникот Константин  Георгиески, по повод 23 мај, Националниот ден на Власите,  упати  честитка до припадниците на влашката заедница во Општина

повеќе...

Здружението на граѓани „Титоисти“ Охрид со честитка за 1ви Мај

По повод 1-ви Мај, Меѓународниот празник на трудот, Здружението на граѓани „Титоисти”, упатува најискрени честитки до граѓаните на Општина Охрид,

повеќе...

Кандидатот за градоначалник Милошевски со честитка по повод празникот Велигден

По повод празникот Велигден, кандидатот за градоначалник на Охрид од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Митре Милошевски, со видео-обраќање упати честитка

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид со честитка за Велигден

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите православни христијани им го честита најсветлиот празник, Воскресение Христово – Велигден. „Христовото Воскресение е животворен

повеќе...