ВМРО-ДПМНЕ: Струга и понатаму е удавена во нечистотија, ѓубре на секој агол, смрдеа и трулеж

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга испрати соопштение до медиумите во кое стои: „За жал, голготата на стружани се уште продолжува! Струга и

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Центарот на Струга и чаршијата наликуваат на депонија

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Во екот на летната сезона во Струга никогаш не било

повеќе...

Мерко: Работиме на трајно решавање на проблемот со струшката депонија

Најголемиот проблем во 2017 година со кој се соочија жителите на Струга, беше еколошката катастрофа – запалената депонија, која го исполни

повеќе...

Акција за чистење на насобраното ѓубре кај охридската болница

Локалната самоуправа денес иницираше акција за чистење на делот кај охридската болница. Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ утрово спроведоа акција за

повеќе...