Средба на градоначалникот Георгиески со албанскиот амбасадор Река

Градоначалникот Константин Георгиески, денеска имаше протоколарна средба со Фатос Река, амбасадор на Република Албанија во Република Северна Македонија. Двајцата соговорници

повеќе...

Висока делегација од Бугарија во посета на Општина Охрид

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески денеска оствари протоколарна средба со висока бугарска делегација предводена од амбасадорот на Република Бугарија во

повеќе...

Средба на в.д. градоначалникот Константин Георгиески со францускиот амбасадор Кристијан Тимоние

Вршителот на должноста градоначалник Коннстантин Георгиески имаше протоколарна средба со францускиот амбасадор Кристијан Тимоние.На средбата се разговараше за одличните меѓусебни

повеќе...

Протоколарна средба на градоначалникот Георгиески со бугарскиот амбасадор

Бугарскиот амбасадор во нашата земја, Ангел Ангелов, беше примен од в.д. градоначалникот Константин Георгиески. На средбата градоначалникот Георгиески го запозна

повеќе...

Мицкоски се сретна со Амбасадорот на Чешка во нашата држава, Мирослав Томан

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (22 февруари 2019-та година), заедно со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски остварија средба

повеќе...

Градоначалникот Стојаноски оствари средба со амбасадорот на Руската федерација во Македонија

Градоначалникот Јован Стојаноски денес оствари средба со амбасадорот на Руската федерација во Република Македонија, Сергеј Баздникин. Ова е прва посета

повеќе...

Средба на градоначалникот Стојаноски со холандскиот амбасадор Пломп

Градоначалникот на Охрид, д-р Јован Стојаноски денеска имаше работна средба со амбасадорот на Кралството Холандија во Македонија Н.Е. Вилем Воутер

повеќе...