Македонија со победа против Грција го отвори претквалификацискиот футсал турнир

Футсал репрезентацијата на Македонија со победа против Грција од 5:3 го отвори претквалификацискиот турнир за пласман во следната рунда квалификации

повеќе...

Финалето од футсал Купот на Македонија ќе се игра на 12 мај во Гостивар

Футсал екипите на Јувентус Серава и Гемиџии 1903 ќе се борат за првиот трофеј сезонава во Купот на Македонија. Пресметката

повеќе...