Претставата „Метод“ од Жорди Галсеран во петок пред охриѓани

Најпоставуваниот современ шпански текст „Метод“ (El mètode Grönholm) од Жорди Галсеран, повторно на репертоарот на Народен Театар Охрид. Претставата ќе

повеќе...

Документарниот филм „До инклузија со соработка“ премиерно прикажан во Охрид

Документарниот филм „До инклузивност со соработка“ во режија на Ана Глигорова, премиерно беше прикажан денеска во Центарот за култура „Григор

повеќе...