ВМРО-ДПМНЕ: Митко Тилевски кандидат за градоначалник на Охрид, Кирил Пецаков ќе ја предводи листата на советници

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид официјално го соопшти кандидатот за градоначалник, како и носителот на листата на советници на град Охрид за

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и нивните поддржувачи го туркаат Охрид во бездна сакајќи да го претворат во бегалски центар

ВМРО-ДПМНЕ OK Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Почитувани граѓани, Од ден на ден сведоци сме дека СДС

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Приоритет на СДС е грижата за мигрантите, а не македонските граѓани

Во врска со денешната прес-конференција на координаторот на советничката група на СДСМ Охрид, реакција испрати ВМРО-ДПМНЕ OK Охрид во која

повеќе...

Стојаноски: Станови ќе има за граѓани кои се социјални случаи, а не за измислени бегалци

Обидите на ВМРО-ДПМНЕ да наметнува бесмислени и лажни теми во пресрет на Локалните избори не смееме да дозволиме да создаваат страв

повеќе...

„Одвојување на државата од политичките партии“ – заложба на сите во пресрет на локалните избори

Во организација на Граѓанска асоцијација МОСТ денес се одржа конференција на тема „Одвојување на државата од политичките партии“. Целта на

повеќе...

СДСМ: Жителите на Лескоец паметат дека требаше да добијат функционална фекална канализација уште во 2016

ОО на СДСМ Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Неспособната и неодговорна локална власт предводена од Никола Бакрачески

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Покажавме како се сака Охрид, со најголем број реализирани проекти во историјата на овој град

Во врска со соопштението од ОО на СДСМ Охрид, реакција испрати ОК на ВМРО-ДПМНЕ Охрид, во која стои: „Давањето отчет

повеќе...

Општина: Неспоредливо е работењето на градоначалникот Бакрачески со времето кога вие раководевте со Локалната самоуправа

Во врска со соопштението од СДСМ Охрид, реакција испрати Општина Охрид во која стои: „Господа од СДСМ, Единственото нешто кое

повеќе...

СДСМ: Вчерашниот таканаречен отчет покажува што оваа Локална вети, а не успеа да го реализира

ОО на СДСМ Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Вчерашниот таканаречен отчет на градоначалникот во заминување, Никола Бакрачески,

повеќе...