Вториот ден од „На зајдисонце“ во Трпејца во знакот на Сефедин Бајрамов

Вчеравечер на отворената сцена во Трпејца настапи познатиот интерпретатор на забавна музика и серенади Сефедин Бајрамов од Битола. Неговиот концерт

повеќе...

Започна културно – забавното лето „На зајдисонце“ во Трпејца

Со настап на  Фолклорниот ансамбл „Бисери“ и Ликовна изложба, вчеравечер во Трпејца започна овогодинешното издание на Културно – забавното лето

повеќе...