Трет ден Велигден, завршува најголемиот христијански празник

Велигден, или празникот на Христовото воскресение е најголемиот христијански празник. Страдалната седмица заврши со новиот ден, денот на воскресението. Ние

повеќе...

Воскресение Христово – Втор ден

Православните верници го слават најголемиот христијански празник Велигден – Христовото Воскресение, ден кога Исус Христос ја докажал својата божествена моќ

повеќе...

Фудбалски натпревар помеѓу Стари и Млади во село Велгошти

По повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, М.К. Велгошти ВМРО-ДПМНЕ и Унијата на млади сили ВМРО-ДПМНЕ Велгошти организираат

повеќе...

Кандидатот за градоначалник Милошевски со честитка по повод празникот Велигден

По повод празникот Велигден, кандидатот за градоначалник на Охрид од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Митре Милошевски, со видео-обраќање упати честитка

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид со честитка за Велигден

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите православни христијани им го честита најсветлиот празник, Воскресение Христово – Велигден. „Христовото Воскресение е животворен

повеќе...

Велигденска честитка од в.д. градоначалникот Константин Георгиески

В.д.градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски, упати честитка до сите граѓани, по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден. „На

повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга со честитка за Воскресение Христово – Велигден

ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Струга на сите православни верници им го честита големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден и им

повеќе...

Велигденска честитка од градоначалникот Ногачески

Градоначалникот на Општина Дебрца,  Зоран Ногачески, по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, упати честитка до сите граѓани. 

повеќе...

Најавена радосната вест за Воскресението Христово

Православните христијани од целиот свет го слават Христовото Воскресение, ден кој што е еден од најголемите христијански празници. Илјадници граѓани,

повеќе...