УХМР: Променливо облачно и постудено време со повремен локален снег, дожд и ветер

Од УХМР известуваат дека времето денес ќе биде променливо облачно и постудено со повремен локален снеr, особено на запад и

повеќе...

Охрид домаќин на „Езерска средба“ на ветерани од одбраната и безбедноста

Денеска, во организација на Зружението на ветерани од одбраната и безбедноста на Република Македонија, а под покровителство на градоначалникот Јован

повеќе...