Приведено лице од струшко за издржување казна затвор

На 16.01.2021 во 16.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга, врз основа на судска наредба, го привеле И.П.(28) од с.Делогожда, струшко, за издржување казна затвор за сторено кривично дело „кражба“.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Струга за издржување на казната.