Приведен гевгеличанец, се обидел нелегално да внесе поголема количина цигари без документација

Денеска (23.05.2023) на Граничен премин Богородица, при контрола на патничко возило “опел вектра” со велешки регистарски ознаки, управувано од Н.М. од Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица пронашле и одзеле 272 штеки различни видови цигари без документација со вкупна вредност од околу 300.000 денари.

За настанот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против Н.М. ќе биде поднесена соодветна пријава.