Приведен крадец, расчистени три кривични дела во Скопје

Денеска (29.10.2021), полициски службеници од ЕВР Ѓорче Петров лишиле од слобода малолетник од Битола поради сомнение дека сторил три кривични дела во текот на месец октомври. Тој се сомничи дека одзел предмети од М.С. од Скопје, од такси возило и од сендвичарница, по што ги продавал на Бит Пазар.

Со него бил извршен службен разговор и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.