Приведен криминалец за издржување казна затвор од пет и пол години

Денеска (27.12.2021) во 08.30 часот на ул.„Дижонска“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Р.Ј.(25) од Скопје. За него била распишана централна потерница за издржување казна затвор од пет години и шест месеци. Лицето ќе биде пренесено во казнено-поправна установа за издржување на казната.