Променливо облачно со повремен слаб снег, ќе дува северен ветер (над 60 км/час)

Утре претпладне ќе биде променливо облачно со повремен слаб снег. На повеќе места ќе дува засилен, повремено силен северен ветер (над 60 км/час).

Во недела и понеделник ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник.