Тетовчанец непристојно се однесувал кон вработени и кон полициски службеници во угостителски објект во Охрид

На 18.09.2021 година во 08,55 часот, во СВР Охрид приведен е В.М.(38) од Тетово кој претходно, во угостителски објект лоциран на кеј „Македонија“ во Охрид, го нарушил јавниот ред и мир, со викање и непристојно однесување кон вработените а потоа и кон полициските службеници.

 Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.