846 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.10.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија,по однос на мерката за носење лична заштита на лице,регистрирани се 846прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.