Заев: Учесниците во далечинско пливање во Охрид ја оправдаа одлуката на ФИНА нашата земја да биде организатор на оваа олимписка дисциплина

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев се обрати на свеченото доделување на наградите на финалето на Светскиот

Read more

Милевски: Се радувам на првиот собир. Целосно сме фокусирани на Ерменија

Селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за квалификациските натпревари на македонската репрезентација за

Read more

Изградбата на новата трибина на стадионот „Билјанини извори“ во завршна фаза

Градоначалникот Константин Георгиески заедно со претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини денеска направија увид на завршните градежни активности за изградба на

Read more

Благоја Милевски го одржа првиот работен состанок како селектор на македонската А репрезентација

Фудбалската федерација на Македонија, како и досега, активно продолжува да работи со цел да ја унапреди состојбата на фудбалот во

Read more

Во Охрид се одржа „Европскиот куп во далечинско пливање, олимписка дисциплина 10 километри“

Премиерот Зоран Заев денеска официјално го означи почетокот на „Европскиот куп во далечинско пливање, олимписка дисциплина 10 километри“ во Охрид.

Read more

Благоја Милевски промовиран за селектор на македонската А репрезентација

Фудбалската федерација на Македонија официјално го промовираше Благоја Милевски за селектор на македонската А репрезентација. На денешната прес-конференција,претседателот на Фудбалската

Read more