Селекторот Ангеловски го објави списокот со фудбалери за ноемвриските натпревари

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните натпревари против Грузија (12. ноември, финале,

Read more

Даниел Димевски – нов претседател на Олимпискиот комитет на Северна Македонија

Даниел Димевски е нов претседател на Олимпискиот комитет на Северна Македонија. Тој, на тајно гласање, доби 30 гласа, а против

Read more

Извлечени двојките за 1/4 финалето од Купот на Македонија

На извлекувањето во „Куќата на фудбалот“ беа одредени паровите за 1/4 финалето од Купот на Македонија.  За место меѓу најдобрите

Read more

Македонија до 21 година одигра нерешено 1:1 против Израел во квалификациите за ЕП

Македонската репрезентација до 21 година одигра нерешено 1:1 против Израел на домашен терен во натпревар од квалификациите за Европското првенство.

Read more

Ангеловски и Пандев: Против Грузија одиме на победа

Македонската репрезентација утре го игра четвртиот натпревар од Лига на Нации кога во Скопје играме со Грузија, а денеска селекторот

Read more

Пет нови фудбалери повикани во А репрезентацијата за мечот против Грузија

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски за дуелот со Грузија в среда на Националната арена од Лига на нации,

Read more

Македонија одигра 3:3 против Естонија во Талин

Македонската А репрезентација одигра нерешено 3:3 со Естонија во Талин во натпревар од третото коло од Ц сегментот од групата

Read more