Повлечена од употреба скандалозната поштенска марка „Северна Македонија во ЕУ“, мотив „Хрватска (Загреб)“

На итно одржаната седница денес (09 мај 2020), Управниот одбор на АД „Пошта на Северна Македонија“ – Скопје донесе Одлука

Read more

Македонското друштво „Илинден“ – Тирана најостро ги осудува изјавите на Каракачанов и Ковачев

Македонското друштво „Илинден“ – Тирана ја осудува најновата провокација на Красимир Каракачанов вицепремиер и министер за одбрана во Владата на

Read more

ФАО: Нема докази дека добитокот и домашните миленици можат да го пренесат корона вирусот на луѓето

Организацијата за храна и земјоделство (ФАО) континуирано ги следи и споделува информациите за состојбата со корона вирусот на глобално ниво

Read more