Фатен албански државјанин на ГП „Ќафасан“

На 16.12.2020 во 10:30 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле А.К.(50) од Р.Албанија затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓал во оперативната евиденција со мерка „апси“ по барање на Интерпол од Холандија.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка.