Физичка пресметка помеѓу две лица во Охрид

На 04.10.2019 во 11.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на улица „Јордан Мијалков“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.П.(34) од Пештани и А.С.(29) од Охрид.

Двајцата се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.