Физички нападнат жител од Лескоец во спортска обложувалница

На 25.05.2019 година во 22:00 часот К.Ч.(39) од с.Лескоец пријавил дека истиот ден околу 20:30 часот во спортска обложувалница во с.Лескоец-охридско бил физички нападнат од С.Т. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.