Физички нападнат жител во Годивје

СВР Охрид поднесе кривична пријава против З.Т. (34) од село Подмолје, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „тешка телесна повреда”.

На 22.04.2018 година во село Годивје, по претходна вербална расправија, пријавениот физички го нападнал М.Т. (42), при што му нанел тешка телесна повреда.