Физички нападната охриѓанка на ул„Момчило Јорданоски“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ѓ.(35) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.
На 03.07.2020 на ул.„Момчило Јорданоски“ во Охрид, пријавениот физички ја нападнал С.Ѓ. од Охрид и ѝ нанел тешки телесни повреди. Од страна на судија на претходна постапка му бил одреден притвор во траење од осум дена.