ГФК Охрид Лихнидос 2:1 Велешта

Во рамките на 18 коло од Втората фудбалска лига – Запад, денес на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид, ГФК Охрид Лихнидос со 2:1 ја совлада екипата на Велешта.

Тимот на Велешта имаше водство од 0:1 по завршувањето на првото полувреме. Во второто полувреме Охрид најпрво го израмни резултатот на 1:1 со голот на Шопоски од пенал во 52-ра минута, а пет минути подоцна во 57-та со голот на Нически Охрид успеа да го зголеми резултатот на 2:1.

Табела – Втора МФЛ – Запад – Коло 18

Тим Поз Коло Поб Нер Пор Г.Р. Поени
ФК СИЛЕКС 1 18 14 4 0 35 46
ФК ВОСКА СПОРТ 2 18 12 3 3 21 39
ФК ВАРДАР 3 18 10 4 4 19 34
ФК Тетекс 1953 4 18 7 4 7 -6 25
КФГ ГОСТИВАР 5 18 5 7 6 -5 22
ФК БЕСА 1976 6 18 5 5 8 2 20
ФК КОРАБИ 7 18 5 5 8 -10 20
ГФК ОХРИД ЛИХНИДОС 8 18 5 4 9 -2 19
ФК ВЕЛЕШТА 9 18 4 5 9 -17 17
ФК КАДИНО 10 18 1 3 14 -37 6

WebOhrid / 05.03.2022