Извлечени двојките за 1/4 финалето од Купот на Македонија

На извлекувањето во „Куќата на фудбалот“ беа одредени паровите за 1/4 финалето од Купот на Македонија. 

За место меѓу најдобрите четири екипи ќе одлучуваат натпреварите:

Академија ПАНДЕВ – ШКУПИ

СТРУГА Трим Љум – РЕНОВА

БЕЛАСИЦА – МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.

СИЛЕКС – ШКЕНДИЈА

Еден натпревар решава за полуфиналистите, а мечевите од 1/4 финалето се закажани за 25. ноември 2020 година.