Кривична пријава за стружанец кај кого била најдена дрога

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.И.(38) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 02.02.2021, полициски службеници од Полициската станица Струга извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.