Кривична пријава за стружанец поради обид за напад со остар предмет

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против И.Т.(37) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 27.08.2019 на улица „ЈНА“ во Струга, по претходна вербална расправија, пријавениот се обидел со остар предмет да го нападне Ј.Ч.(34) од Струга.