Кривична пријава за жител од Октиси кај кого била пронајдена дрога

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Р.А.(26) од село Октиси, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 06.08.2018 година во Струга полициски службеници кај него пронашле и одзеле марихуана.