Лешанец физички нападнал кичевчанец

На 05.07.2019 година околу 11:00 часот на бетонска база во близина на бензиска пумпа кај Ново село – општина Дебрца, бил нарушен јавниот ред и мир со агресивно однесување и физички напад извршен од Н.М.(33) од селото Лешани врз Д.Д.(29) од Кичево.

СВР Охрид, против Н.М. ќе поднесе соодветна пријава.