18/07/2024
Охрид

Лишен од слобода скопјанец на граничниот премин Св.Наум

На 08.09.2018 година во 11:00 часот на Граничен премин “Св. Наум”, на излез од Република Македонија, како сопатник во патничко моторно возило „Мерцедес“ со охридски регистарски ознаки се пријавил А.Ж.(30) од Скопје. Од извршена проверка во евиденција утврдено е дека истиот евидира со мерка „Лиши од слобода“. А.Ж. е предаден во СВР Охрид за понатамошна постапка.