Македонија 25-25 Германија

Машката македонска ракометна репрезентација го одигра и третиот меч од првата фаза од Европското првенство кое се игра во Хрватска.

Македонија и Германија одиграа нерешено 25-25 со што нашата репрезентација го освои првото место во Групата Ц со 5 бодови, пред Германија со 4 бодови, Словенија со 3 и Црна Гора без бодови.

За најдобра акција на натпреварот беше прогласена онаа на Стојанче Стоилов, погледнете:

Следниот натпревар Македонија ќе го игра против Шпанија на 21 јануари.

WebOhrid