Малолетници се степале на ул. „Пролетерски бригади“ во Струга

На 16.09.2019 околу 12.00 часот во полициската станица Струга било пријавено дека на улица „Пролетерски бригади“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу неколку малолетници од Струга. Се преземаат мерки за нивна идентификација и за целосно расчистување на случајот.