Малолетник уценувал девојка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Б.А.(17) од село Голем Папрадник поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,уцена“.

Во текот на декември 2018 година пријавениот во повеќе наврати се заканил на малолетна девојка, со која претходно бил во љубовна врска, дека доколку не му даде одредена сума на пари, на социјалните мрежи ќе објавел фотографии со експлицитна содржина.