Мицкоски: Сепак и во овие црнила има светли моменти- гордо кренато македонското знаме, со срце за Македонија!

Сепак и во овие црнила и тешко секојдневие има светли моменти, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил.

-Честитки до младите Филип и Дејан за златниот и сребрениот медал на сениорското Европско клубско првенство во Теквондо како и за нивниот тренер Дарко Костовски. Гордо кренато македонското знаме, со срце за Македонија!