Млад охриѓанец загина во сообраќајка кај Врбјани

На 27.12.2020 околу 14:30 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, кај село Врбјани, П.Н.(37) од Охрид, управувајќи патничко моторно возило „опел корса“ со кумановски регистарски ознаки излетал од патот, по што возачот починал на местото на настанот.

Извршен е увид на местото на настанот. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.