Нарушен јавен ред и мир на плоштадот „Крушевска Република“ во Велгошти

На дваесет и втори април оваа година во 22 часот и 30 минути, на плоштадот „Крушевска Република“ во охридското село Велгошти, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад од две лица врз В.Д.(20) од истото село.

СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот.