Непознато лице допирало охриѓанка во комбе на патот Охрид – Струга

На 04.09.2020 во 15.45 часот во СВР Охрид, 22-годишна девојка од Охрид пријавила дека околу 14:10 часот во комбе кое сообраќало од Струга кон Охрид  непознато лице ја допирало по телото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.