15/07/2024
Македонија

Нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Од УХМР известуваат дека денес попладне и кон крајот на денот ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во среда и четврток нестабилно ќе биде на повеќе места, а преодно стабилизирање на времето се очекува во петок и сабота.