Одиграно 10 коло од Првата МФЛ

Денес се одиграа натпреварите од 10 коло од Првата македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати:

Беласица 2:1 Победа

Македонија ЃП 1:0 Академија Пандев

Ренова 0:2 Работнички

Шкупи 2:0 Силекс

Вардар 0:2 Шкендија

На врвот од табелата и понатаму се наоѓа Вардар со 23 бодови, пред Шкендија на второто место со 19 бодови и Академија Пандев на третото место со 16 бодови. На врвот од листата на стрелци се наоѓа Бесарт Ибраими (Шкендија) со 9 постигнати голови, пред Влатко Стојановски (Ренова) со 7 голови и Петар Петковски (Работнички) со 6 постигнати голови.

WebOhrid