Одиграно 11 коло од Првата МФЛ

Денес се одиграа натпреварите од 11 коло од Првата македонска фудбалска лига. Постигнати беа следните резултати:

Академија Пандев  3:0  Беласица

Победа  2:0  Шкупи

Шкндија  5:1  Македонија ЃП

Силекс  2:0  Работнички

Вардар  0:0  Ренова

На врвот од табелата и понатаму се наоѓа Вардар со 24 бодови, пред Шкендија на второто место со 22 бодови и Академија Пандев на третото место со 19 бодови. На врвот од листата на стрелци се наоѓа Бесарт Ибраими (Шкендија) со 11 постигнати голови, пред Влатко Стојановски (Ренова) со 7 голови и Петар Петковски (Работнички) со 6 постигнати голови.

WebOhrid