Одземен нож од охриѓанец на плоштадот „Крушевска република“

На 21.07.2021 во СВР Охрид е приведен И.А.(71) од Охрид, бидејќи при преглед извршен на плоштадот „Крушевска република“ во Охрид, кај него е пронајден и одземен нож.

По целосно документирање на случајот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.