Охриѓанец лишен од слобода кај кого била најдена марихуана

На 29.05.2021 околу 15.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода А.И.(45) од Охрид. При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и други предмети. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена содветна пријава.