Охриѓанец лишен од слобода, полициски службеници кај него пронашле дрога

На 13.08.2020 во 22.50 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Карпошово востание“ го лишиле од слобода Д.Ј.(29) од Охрид, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и метална дробилка.
По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.