Охриѓанец починал откако се лизнал и паднал на улица

На 05.02.202 околу 08.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Марко Цепенков“ во Охрид, Б.Д.(83) од Охрид се лизнал и паднал, по што починал на местото.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.